PO UMB

Plavecký oddiel Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica

20080718_vypis

VÝPIS VÝSLEDKOV

Telesne postihnutý plavec Ján Ruml z UMB Banská Bystrica vybojoval v USA 4 zlaté medaily 

 V dňoch 18.-27.07.2008 sa člen Plaveckého oddielu KTV UMB Banská Bystrica Ján Ruml  spolu s ďalšími piatimi reprezentantmi SR zúčastnil na Svetových hrách telesne postihnutej mládeže IWAS JUNIOR WORLD GAMES v New Jersey (USA).

Keďže oficiálne Majstrovstvá sveta juniorov v roku 2008 neboli organizované, tieto hry sa pokladali za neoficiálne Majstrovstvá sveta. Zároveň to boli aj otvorené Majstrovstvá USA telesne postihnutých športovcov.

V konkurencii vyše 200 domácich a takmer 200 zahraničných športovcov z 18 krajín sveta sa Ján Ruml nestratil a výborne reprezentoval. Napriek prehustenému programu plaveckých disciplín a veľmi skorému začiatku rozplavieb (čo znamenalo vstávať už o 5:00 hod.) sa mu podarilo postúpiť do finále vo všetkých jeho disciplínach, v ktorých sa postavil na štart. Vo finále potom nenašiel premožiteľa a získal 4 zlaté medaily, čím sa jeho doterajšia zbierka medzinárodných úspechov opäť rozšírila.

Najnáročnejšou časťou prípravy bolo nájsť sponzorov, ktorí by ho finančne podporili, pretože prostriedky na uhradenie nákladov si musel zabezpečiť sám.

Nakoniec sa to podarilo, mohol odcestovať a vrátiť sa späť s medailami a množstvom zaujímavých zážitkov.

Jánovi Rumlovi gratulujeme a prajeme mu veľa ďalších športových úspechov, aby aj naďalej mohol reprezentovať materský oddiel UMB Banská Bystrica, mesto Banská Bystrica ako aj celé Slovensko.